MSZ: minister W. Waszczykowski wziął udział w konferencji GLOBSEC

„Głos Grupy Wyszehradzkiej musi być brany pod uwagę w trakcie dyskusji na temat sytuacji bezpieczeństwa w Europie” – podkreślił w swoim wystąpieniu podczas konferencji GLOBSEC w Bratysławie minister Witold Waszczykowski.

Szef polskiej dyplomacji wziął udział w dyskusji pt. „Nowa Europa z perspektywy Wyszehradu”. W panelu zasiedli również pozostali ministrowie spraw zagranicznych państw Grupy Wyszehradzkiej. Minister Waszczykowski podkreślił, że kraje „czwórki” muszą działać wspólnie na rzecz podtrzymania współpracy transatlantyckiej i obecności USA w regionie. W toku dyskusji uczestnicy wskazali na znaczenie Grupy Wyszehradzkiej na arenie europejskiej i jej wpływ na przebieg procesu wychodzenia Wielkiej Brytanii z UE.

GLOBSEC Bratislava Global Security Forum jest prestiżowym forum dyskusyjnym w Europie Środkowej poświęconym problematyce bezpieczeństwa międzynarodowego. W tym roku zaproszeni politycy i eksperci debatują m.in. o przyszłości UE, wpływie ostatnich wyborów prezydenckich w USA na stosunki transatlantyckie oraz sytuacji na Bliskim Wschodzie. Minister Witold Waszczykowski uczestniczy w konferencji drugi rok z rzędu.

PAP/RIRM

drukuj