MSZ: jest zgoda na wjazd do USA kolejnej dwójki dzieci na kontynuowanie leczenia

Dziś kolejna dójka dzieci wymagających pilnego leczenia specjalistycznego wyleci do USA na pokładzie samolotu PLL LOT. Pomoc dzieciom w tym trudnym czasie była możliwa dzięki współpracy ambasady USA w Polsce oraz polskich placówek w USA – poinformowało w niedzielę na Twitterze MSZ.

„Dziś kolejnych dwóch małych pacjentów wymagających pilnego leczenia specjalistycznego wyleci do USA na pokładzie samolotu PLL LOT. Pomoc dzieciom w tym trudnym czasie była możliwa dzięki współpracy US Embassy Warsaw oraz placówek w USA” – napisało w niedzielę MSZ na Twitterze.

To już kolejny raz, gdy MSZ informuje o tym, że dzięki zgodzie USA na kontynuowanie leczenia specjalnymi czarterami PLL LOT mogą polecieć do Stanów Zjednoczonych kolejne dzieci z Polski.

Od 13 marca zawieszone są przeloty z Europy do Stanów Zjednoczonych cudzoziemców, którzy w ciągu 14 dni przed planowym wjazdem do USA przebywali w strefie Schengen (również w Polsce). Taki stan obowiązuje do odwołania przez prezydenta USA. Donald Trump deklarował wcześniej, że ograniczenia trwać będą 30 dni.

PAP

drukuj