fot. Ewa Sądej / Nasz Dziennik

MSWiA: Utrudnienia na przejściach granicznych z Ukrainą

Na przejściach granicznych z Ukrainą z powodu blokad dróg dojazdowych po ukraińskiej stronie możliwe są utrudnieniach w odprawach i w ruchu po przekroczeniu granicy – informuje w poniedziałek Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Resort spraw wewnętrznych wyjaśnił, że utrudnienia dla podróżnych dotyczą przejść granicznych: Korczowa – Krakowiec (woj. podkarpackie), Budomierz – Hruszew (woj. podkarpackie), Medyka – Szeginie (woj. podkarpackie) oraz w Dorohusku (woj. lubelskie), Zosinie (woj. lubelskie), Dołhobyczowie (woj. lubelskie) i Hrebennem (woj. lubelskie).

„Wstrzymanie odpraw granicznych po stronie ukraińskiej nastąpiło z powodu trwających na Ukrainie blokad dróg dojazdowych do przejść granicznych. Blokady związane są ze zmianą przepisów celno-skarbowych na Ukrainie” – podało w komunikacie MSWiA.

Informacje o aktualnej sytuacji na przejściach dostępne są na stronach internetowych oddziałów Straży Granicznej: bieszczadzkiego dla przejść w woj. podkarpackim (www.bieszczadzki.strazgraniczna.pl) i nadbużańskiego dla przejść w woj. lubelskim (www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl).

PAP/RIRM

drukuj