fot. PAP/Leszek Szymański

MSWiA: policja przygotowana na okres przedświąteczny

Policja jest przygotowana do zapewnienia bezpieczeństwa przed Świętami – poinformował szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak. Minister uczestniczył wczoraj w siedzibie Komendy Stołecznej Policji w odprawie poświęconej zapewnieniu bezpieczeństwa w okresie przedświątecznym.

W trakcie konferencji zaznaczył, że na ulicach polskich miast będzie w tym czasie o 30 proc. więcej patroli, a służbę pełni 4 tys. policjantów na dobę. Dodał, że dodatkowe patrole będą na dworcach kolejowych, portach lotniczych oraz centrach handlowych.

O wzmożonej pracy policji w czasie świąt Bożego Narodzenia mówił też komendant stołeczny policji, nadinspektor Paweł Dobrodziej.

– To jest czas, kiedy polska policja pracuje jeszcze ciężej niż zazwyczaj. Żeby podkreślić rolę tego okresu, pan Komendant Główny Policji, nadinspektor Jarosław Szymczyk, również wystosował odpowiednie polecenia do wszystkich komendantów wojewódzkich policji w kraju oraz do komendanta stołecznego. Chodzi o usystematyzowanie pewnych działań. My jesteśmy przygotowani – mówi Paweł Dobrodziej.

W trakcie konferencji poinformowano też, że rusza pilotażowy program kamer na policyjnych mundurach. [czytaj więcej]

Jako pierwsi wyposażeni w urządzenia rejestrujące dźwięk i obraz zostaną policjanci z trzech garnizonów: stołecznego, dolnośląskiego i podlaskiego.

RIRM

drukuj