fot. PAP/Radek Pietruszka

MSWiA i Policja: Obchody Święta Niepodległości były spokojne i bezpieczne

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości przebiegały w całym kraju spokojnie i bezpieczne – powiedzieli szef MSWiA Mariusz Błaszczak i komendant główny policji nadinsp. Jarosław Szymczyk.

„Było bezpiecznie, było spokojnie; policja zapewniła bezpieczeństwo” – powiedział minister podczas sobotniego briefingu w Komendzie Stołecznej Policji.

Następnie złożył na ręce komendanta głównego policji nadinsp. Szymczyka podziękowania za „zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim manifestującym”. Minister dziękował też innym służbom – straży pożarnej, ratownikom medycznym i żandarmerii wojskowej.

„Święto niepodległości przebiegało w bardzo dobrej atmosferze, było bezpiecznie. Mogliśmy zobaczyć biało-czerwoną na ulicach Warszawy, to był piękny widok. Jesteśmy dumni, że tak wielu Polaków postanowiło wziąć udział w uroczystościach związanych ze Świętem Niepodległości” – powiedział minister Mariusz Błaszczak.

Nadinsp. Szymczyk poinformował, że w całym kraju w 308 wydarzeniach związanymi z obchodami uczestniczyło ponad 65 tys. osób; najwięcej na Marszu Niepodległości – ok. 60 tys.

Do zabezpieczenia wydarzeń poza Warszawą delegowano 6,9 tys. policjantów. Z kolei najwięcej policjantów zaangażowano do pracy przy zabezpieczaniu imprez warszawskich: 6,1 tys. policjantów z garnizonu warszawskiego i dodatkowo ponad 2,5 tys. sprowadzono spoza stolicy.

Nadinsp. Szymczyk dodał, że w całym kraju nie odnotowano żadnych incydentów.

PAP/RIRM

drukuj