MSWiA apeluje do policjantów o nie branie udziału w strajku

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji apeluje do policjantów, by nie brali udziału w strajku. Resort zapowiada jednocześnie gotowość do rozmów ze związkowcami.

To odpowiedź na zapowiadaną przez policyjnych związkowców ogólnopolską akcję protestacyjną. W ramach protestu ma nastąpić oflagowanie jednostek, a policjanci nie będą wypisywać mandatów.

Związkowcy domagają się podwyżek o 650 zł, powrotu do poprzedniego systemu emerytalnego i odmrożenia waloryzacji pensji.

Wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja wskazał, że podwyżki w tej kwocie będą możliwe, gdy budżet państwa będzie na to pozwalał. Zaznaczył też, że resort podwyższa uposażenia funkcjonariuszy oraz modernizuje policję.

– Wdrażamy ważny program modernizacji z kwotą prawie 9 mld 200 mln zł dla czterech służb MSWiA na cztery lata. Były podwyżki, jedne już są wdrożone, następne będą razem w ramach programu modernizacji oraz innych działań. Średnie uposażenie policjantów i innych funkcjonariuszy pozostałych formacji wzrośnie między 2016 a 2019 rokiem o 800 zł. Od 1 maja podnieśliśmy także uposażenie najniżej zarabiających policjantów, podnieśliśmy dodatek stołeczny dla policjantów pełniących służbę w garnizonie stołecznym – pierwszy raz od 2009 roku – wyjaśnił wiceminister.

Jarosław Zieliński zaapelował do policjantów, by nie brali udziału w proteście. Zadeklarował jednocześnie, że resort jest gotowy do dialogu.

Wcześniej szef MSWiA Joachim Brudziński potwierdził na Twitterze gotowość do rozmowy i dialogu ze stroną społeczną.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl