MŚ: Polska Inspekcja Ochrony Środowiska pomaga Litwie w monitoringu powietrza

Polska Inspekcja Ochrony Środowiska pomaga Litwinom w monitoringu zanieczyszczenia powietrza; w sobotę specjaliści z Olsztyna i Krakowa wyruszyli na Litwę – poinformowało w niedzielę Ministerstwo Środowiska. Pomoc naszych służb ma związek z pożarem odpadów w Alytus.

W sobotę Ministerstwo Środowiska Litwy zwróciło się do polskiego resortu środowiska z prośbą o pomoc w monitoringu zanieczyszczenia powietrza w związku z pożarem odpadów, głównie opon, w miejscowości Alytus na południu Litwy.

Pożar wybuchł w środę w instalacji przetwarzania odpadów, trwa jego dogaszanie, strona litewska szacuje, że potrwa to jeszcze trzy-cztery doby. Laboratorium mobilne litewskiej Agencji Środowiska jest niewystarczające do pomiaru emisji” – zaznaczył minister środowiska Henryk Kowalczyk cytowany w komunikacie MŚ.

Jak dodano polska Inspekcja Ochrony Środowiska jeszcze w sobotę ruszyła ze wsparciem na Litwę.

Poleciłem jeszcze w sobotę polskim służbom, aby ruszyły ze wsparciem na Litwę. Na miejsce wydarzenia zostały wysłane dwa zespoły z Olsztyna i Krakowa ze specjalistycznym mobilnym laboratorium do pomiaru emisji, w szczególności zapylenia. To pierwsza taka akcja polskich służb ochrony środowiska” – dodał szef resortu środowiska cytowany w komunikacie.

 

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl