MRPiPS: Stopa bezrobocia w listopadzie wyniosła 6,6 proc.

6,6 proc. wyniosła w listopadzie stopa bezrobocia rejestrowanego i w porównaniu do poprzedniego miesiąca nie zmieniła się – poinformował PAP w piątek wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.

„Od 1989 r. nie było takiej sytuacji, żeby w listopadzie utrzymywał się w stosunku do października ten sam proc. bezrobocia. Zawsze był wyższy w listopadzie. To są dobre dane” – podkreślił dla PAP Stanisław Szwed. Zwrócił uwagę, że najwyższą stopę bezrobocia zanotowano w woj. warmińsko-mazurskim – 11,6 proc., najniższą w woj. wielkopolskim – 3,7 proc.

Stanisław  Szwed zaznaczył, że w listopadzie urzędy korzystają jeszcze ze środków na aktywizację bezrobotnych.

„Listopad jest dobry, jeśli chodzi o planowanie działań aktywizacyjnych. Te działania jeszcze w listopadzie funkcjonują. Zobaczymy jak to będzie wyglądało w grudniu. Najczęściej w tym miesiącu występuje wygaszanie prac ze środków aktywizacji bezrobotnych” – mówił.

Zwrócił uwagę, że stopa bezrobocia jest niższa od tej planowanej w budżecie na 2017 rok. (7,2 proc.) .

„To jest duży spadek” – dodał.

Z kolei GUS podał, że w końcu III kwartału było 131,2 tys. wolnych miejsca pracy, czyli o 35,7 tys. więcej, niż w analogicznym okresie 2016 r.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl