Motocykliści pomogą ukraińskiej młodzieży przed ŚDM

Blisko 200 motocyklistów wyruszyło w piątek z Nowego Sącza (Małopolska) do Lwowa, aby wesprzeć finansowo młodzież chcącą przyjechać do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży.

Motocykliści dotrą do miejscowości Rudki koło Lwowa, gdzie znajduje się polska parafia. Tam przekażą zebrane pieniądze na sfinansowanie przejazdu młodzieży do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem.

Zamierzamy uzbierać pieniądze na opłacenie dwóch autokarów, które przywiozą młodzież na spotkanie z papieżem w Polsce. Tam naprawdę panuje bieda, chcemy osobiście spotkać się ukraińską młodzieżą, aby poczuli naszą polską gościnność. To być może będzie jedyny taki wyjazd dla tamtejszej młodzieży – powiedział Tomasz Tokarz z Forum Sądeckich Motocyklistów i współorganizator wydarzenia.

Wyjazd motocyklistów na Ukrainę to inicjatywa ks. Pawła Brońskiego z Nowego Sącza, który kiedyś pracował w parafii Rudki.

 – Będzie to piękny gest i nasza cegiełka w organizacji Światowych Dni Młodzieży – dodał Tokarz.

Motocykliści planują zwiedzanie Lwowa; chcą złożyć kwiaty na Cmentarzu Orląt.

Dla mnie podróż motocyklem na Ukrainę będzie wspaniałą przygodą, ale i duchowym przeżyciem, bo będziemy się modlili podczas tej pielgrzymki w intencji Światowych Dni Młodzieży i wspomożemy finansowo tamtejszą młodzież, aby mogła cieszyć się spotkaniem z papieżem Franciszkiem w Krakowie – powiedział Piotr motocyklista jadący na Ukrainę.

ŚDM rozpoczną się 26 lipca w Krakowie; od 27 do 31 lipca będzie w nich brał udział papież. Polska po raz drugi będzie gospodarzem takiego spotkania – poprzednio gościła młodych w sierpniu 1991 r. w Częstochowie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl