MON: trzy firmy zainteresowane złożeniem ofert na śmigłowce dla wojsk specjalnych

W postępowaniu dotyczącym dostawy śmigłowców dla wojsk specjalnych w wersji do bojowych działań poszukiwawczo-ratowniczych, zaproszenia do złożenia ostatecznych ofert odebrały trzy firmy – poinformował w piątek Inspektorat Uzbrojenia MON.

Zaproszenia odebrały konsorcjum w składzie PZL Mielec oraz Sikorsky Aircraft Corporation; konsorcjum złożone ze spółek Airbus Helicopters i Heli Invest; oraz firma WSK „PZL-Świdnik”.

Po rezygnacji z zakupu wielozadaniowych śmigłowców Airbus Helicopters H225M Caracal – przed rokiem rząd uznał ofertę offsetową europejskiej grupy za niewystarczającą – w lutym br. MON rozpoczęło postępowania na śmigłowce w wersjach CSAR – poszukiwawczo-ratowniczych zdolnych do bojowego wtargnięcia na teren przeciwnika – i śmigłowców do zwalczania okrętów podwodnych dla Marynarki Wojennej, zdolnych także do prowadzenia akcji poszukiwawczo-ratowniczych.

Wiosną MON poinformował, że zainteresowanie programem śmigłowców CSAR wyraziły trzy podmioty, które konkurowały w przetargu zakończonym wyborem Caracali.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl