W. Modzelewski: kredyty uzależnione od kursu innej waluty są niekorzystne

Kredyty uzależnione od kursu innej waluty powinny zniknąć z polskiej bankowości – ocenia Prof. Witold Modzelewski, który pracował nad alternatywnymi propozycjami ustawy frankowej.

Ekspert zaznaczył w programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam, że takie kredyty są niekorzystne przede wszystkim dla klientów. Ich dług zależy bowiem od zdarzeń na które nie ma wpływu.

Witold Modzelewski podkreślał, że w przypadku takich kredytów również banki nie mają wiedzy o wielkości swoich wierzytelności.

Ten stan musi zostać usunięty. Eksperci wśród których byłem – niezależnie od różnic poglądów, bo było to bardzo cenne, że zespół reprezentował bardzo różne poglądy i wtedy praca ma sens – byli zgodni, że odwalutowanie czyli usunięcie z naszej praktyki bankowej jako takich kredytów, które są uzależnione od złotowych (bo one nie są żadnymi kredytami walutowymi, ale które są uzależnione od kursu innej waluty) jest koniecznością – powiedział profesor nauk prawnych.

W tym kontekście prof. Witold Modzelewski odniósł się do rozwiązań zaproponowanych dla posiadaczy kredytów walutowych przez kancelarię prezydenta.

Ekspert zaznaczył, że powinno się w niej znaleźć odwalutowanie kredytów.


RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl