MNiSW: Katolicka Nauka Społeczna motywem przewodnim cyklu ogólnopolskich wykładów

Główne problemy współczesnej Polski w perspektywie Katolickiej Nauki Społecznej będą tematami cyklu ogólnopolskich wykładów organizowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Seria jedenastu konferencji pod nazwą „Polonia Restituta” związana jest z rocznicą stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wśród tematów znajdą się takie kwestie jak rodzina, praca, przedsiębiorczość, kultura czy ekologia.

Wicepremier Jarosław Gowin podkreślił, że chrześcijańska refleksja nad społeczeństwem to jedna z najważniejszych dla Polaków perspektyw. Dodał, że przedsięwzięcie będzie miało charakter naukowy, a nie polityczny.

– Chcemy, żeby było to przedsięwzięcie, które przepojone jest wartościami wypływającymi wprost z Katolickiej Nauki Społecznej. Jedną z podstawowych wartości jest budowanie wspólnoty. Do wspólnej refleksji nad przyszłością Polski, widzianą oczyma Katolickiej Nauki Społecznej, zaprosiliśmy wybitnych naukowców, przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji pozarządowych, z samorządów, a także przedstawicieli różnych partii. Wierzymy, że jednym z efektów tego przedsięwzięcia będzie załagodzenie atmosfery zbyt głębokich sporów politycznych i rozpoczęcie procesu szukania politycznego pojednania – wskazał wicepremier Jarosław Gowin.

Wykłady odbywać się będą w najważniejszych ośrodkach akademickich w Polsce; pierwsze spotkanie poświęcone rodzinie zaplanowano w najbliższy poniedziałek na UKSW w Warszawie.

W skład komitetu honorowego cyklu konferencji weszli m.in. przedstawiciele Prezydium Episkopatu Polski oraz marszałkowie Sejmu i Senatu.

Honorowy patronat nad cyklem konferencji objął prezydent Andrzej Duda.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl