fot. PAP/Jacek Turczyk

Młodzież redemptorystowska przybyła na ŚDM wraz z Przełożonym zgromadzenia

Półtora tysiąca młodych ludzi związanych ze zgromadzeniem redemptorystów na całym świecie rozpoczęło przygodę ze Światowymi Dniami Młodzieży. Wczoraj przyjechali do Krakowa i uczestniczyli we Mszy św. w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Eucharystii przewodniczył o. Michel Brehl, przełożony Generalny Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela. Po Mszy św. odbyło się spotkanie z o. Generałem, a także wspólna modlitwa i śpiew.

– ŚDM to doświadczenie bycia ze sobą młodych wierzących ludzi jako wierzących członków Kościoła. To wielkie wydarzenie, kiedy ludzie spotykają się w jednym miejscu. Razem modlą się, śpiewają, oddają uwielbienie Chrystusowi, a także bawią się poprzez koncerty, rozmawiając, zdobywając przyjaciół z wielu innych krajów. Będzie tu tak wiele osób z całego świata i nawet jeśli nie mówimy tym samym językiem, znajdziemy drogę komunikacji – podkreśla o. Michael Brehl.

Dla Grupy Redemptor szczególnym dniem podczas ŚDM będzie środa. Młodzi zgromadzą się na Rynku Podgórskim, aby uczestniczyć we Mszy św. i katechezie. Później rozpocznie się Festiwal Młodych oraz prezentacja grup z różnych krajów. Na koniec o. Generał wygłosi słowo o misji głoszenia Bożego Miłosierdzia. W spotkaniach uczestniczy również młodzież z Iraku wraz ze swoim ks. bp. Baselem Yaldo. Podkreśla on, jak ważna jest ich wspólna obecność w obliczu dramatycznych wydarzeń, jakie mają miejsce w Iraku.

– Dla nas bardzo ważne jest nasze uczestnictwo z innymi ludźmi, innymi młodymi, ponieważ wiecie, jaka jest nasza sytuacja w Iraku. Mamy nadzieję, że wymienimy nasze doświadczenia z innymi młodymi ludźmi z całego świata. To dla nas bardzo ważne – zwraca uwagę ks. bp. Baselem Yaldo.

W czasie spotkań będzie można również posłuchać świadectw młodzieży pochodzącej z miejsc, gdzie chrześcijanie są wciąż prześladowani.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj