Misjonarze miłosierdzia z misją w Sudanie Południowym

Czterech Misjonarzy Miłosierdzia otrzymało od Papieża misję głoszenia miłosierdzia w obozach dla uchodźców i na najuboższych terenach Sudanu Południowego. Ich posługa obejmuje nie tylko terytorium tego ogarniętego wojną najmłodszego państwa świata, ale i Sudanu, gdzie także chrześcijan obowiązuje muzułmańskie prawo szariatu.

Kapłani są w swej pracy wspierani przez świeckich katechistów, którzy dojeżdzają tam wszędzie, gdzie oni sami nie są w stanie dotrzeć. Katechiści przygotowują wiernych do przyjęcia sakramentów, organizują też różnego rodzaju dzieła miłosierdzia, włączając w nie lokalne wspólnoty.

Praca w Roku Miłosierdzia koncentruje się mocno na szerzeniu pojednania i budowaniu wspólnoty, co jest wielkim wyzwaniem na tym terenie naznaczonym nie tylko podziałami plemiennymi, ale i kolejną wojną, której jednym z powodów jest walka o dostęp do bogatych złóż ropy.

RadioWatykańskie/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl