fot. pixabay.com

Ministerstwo Zdrowia przypomina o normach sanitarno-epidemiologicznych

Ministerstwo Zdrowia apeluje o przestrzeganie norm sanitarno-epidemiologicznych podczas imprez okolicznościowych, w tym na weselach. Średnio w ciągu doby zaraża się od kilkudziesięciu do stu osób – wynika z danych Ministerstwa Zdrowia.

Rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz powiedział, że ogniska z wesel pojawiają się dość często. Dotyczy to Małopolski i woj. warmińsko-mazurskiego.

Rzecznik przypomniał, że w Białej Podlaskiej po imprezie weselnej miasto zostało objęte obostrzeniami.

Jednocześnie Wojciech Andrusiewicz zapewnił, że nikt nie prowadzi nagonki na branżę weselną.

– Trudno nie mówić o zagrożeniach na weselu, jeżeli z jednego wesela pojawia się 100 zakażonych i 600 osób w kwarantannie. Trudno pomijać taki fakt i nie odnotowywać go. My nie mówimy: „Nie organizujcie wesel”. My mówimy, żeby przestrzegać reguł sanitarno-epidemiologicznych, tak jak obserwujemy to wszyscy, ale w jednym domu weselnym potrafią być trzy uroczystości, gdzie staff kelnerski wymienia się pomiędzy salami. Jest to nieodpowiedzialne zachowanie. Piętnujemy zachowania nieodpowiedzialne – powiedział Wojciech Andrusiewicz.

W ciągu ostatniej doby wykryto 595 nowych zakażeń koronawirusem; 8 osób zmarło. Najwięcej nowych przypadków COVID–19 wykryto na Mazowszu, w Małopolsce na Śląsku oraz w woj. pomorskim.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do ponad 57 tys., blisko 40 tys. osób wyzdrowiało.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl