fot. TT/Ministerstwo Sprawiedliwości

Wzmocnienie ochrony osób dotkniętych przemocą domową

Resort sprawiedliwości po tym, jak wprowadził szybki mechanizm izolowania sprawcy od ofiary przemocy domowej, zapowiada rozszerzenie przepisów. O szczegółach mówił dziś wiceminister sprawiedliwości, Marcin Romanowski.

Zakaz zbliżania się, kontaktowania oraz wstępu i przebywania w określonych miejscach to dodatkowe wzmocnienia dla osób dotkniętych przemocą domową. Mają one na celu pomoc ofiarom przemocy w ochronie ich zdrowia oraz życia.

– Opierając się na dobrych doświadczeniach związanych z funkcjonowaniem narzędzia natychmiastowego nakazu, proponujemy dodatkowe wzmocnienie ochrony osób dotkniętych przemocą domową. Nie chodzi tylko o izolację sprawcy w zakresie mieszkania i jego najbliższego otoczenia. Proponujemy trzy nowe narzędzia ochrony. Po pierwsze, zakaz zbliżania się do osoby, który będzie wydawany na określoną ilość metrów. Po drugie, zakaz kontaktowania się czy to za pomocą środków komunikacji elektronicznej, czy bezpośrednio. Po trzecie, zakaz wstępu i przebywania w określonych miejscach, takich jak zakład pracy, szkoła, miejsce uprawiania sportu czy placówka artystyczna – mówił Marcin Romanowski.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl