fot. PAP/Darek Delmanowicz

Minister Zbigniew Rau udaje się do Francji

Minister spraw zagranicznych, Zbigniew Rau, udaje się dziś z dwudniową wizytą do Francji. Wśród tematów są stosunki dwustronne oraz wojna na Ukrainie.

Wizyta ministra Zbigniewa Raua w Paryżu odbywa się na zaproszenie jego francuskiej odpowiednik. Tematem rozmów będą stosunki polsko-francuskie w kontekście zmian w UE, kwestie związane z rosyjską agresją na Ukrainę oraz Trójkątem Weimarskim. Niewykluczone, że podjęty zostanie wątek dotyczący budowy w Polsce elektrowni jądrowej.

Wiceszef polskiej dyplomacji, Marcin Przydacz, podkreślił, że wszystko zależy od strony francuskiej.

– Nasze potrzeby energetyczne są bardzo duże. Jeżeli strona francuska ma konkretną i dobrą ofertę, o którą będzie zabiegała, to na pewno nie będziemy zamykać drzwi tylko dlatego, iż propozycja pochodzi z tego czy tamtego kierunku. Na tym etapie koncentrujemy się na pierwszej elektrowni, ale przyszłość pokaże, jakie będą potrzeby. Warto utrzymywać dobry kontakt, aby realizować projekty. Wszystko zależy jednak od tego, czy Francuzom będzie zależało i przygotują ofertę, która będzie dobra dla Polski i Polaków – mówił wiceminister Marcin Przydacz.

Zbigniew Rau będzie ponadto uczestniczył w obchodach Święta Niepodległości organizowanych przez polską ambasadę we Francji. Polityk zwiedzi również bibliotekę Polską w Paryżu i spotka się z jej dyrektorem, zasłużonym dla Polski bohaterem wojennym, żołnierzem Armii Krajowej, prof. Kazimierzem Zaleskim.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl