fot. pixabay.com

Minister finansów: Pozostawienie „zerowej” stawki VAT na żywność do końca roku jest prawdopodobne

Pozostawienie „zerowej” stawki VAT do końca tego roku jest prawdopodobne, a decyzja w tej sprawie powinna zapaść w kwietniu – poinformowała minister finansów, Magdalena Rzeczkowska.

Minister finansów, Magdalena Rzeczkowska, została zapytana na antenie Radia Zet, czy obowiązywanie „zerowej” stawki VAT na żywność zostanie przedłużone do końca tego roku.

„Nie ma pewności, ale jest to prawdopodobne” – odpowiedziała minister.

Podkreśliła, że cały czas obowiązuje deklaracja, którą złożył rząd, iż sytuacja na rynku będzie monitorowana i do końca czerwca stawka „zerowa” na VAT na żywność będzie zapewniona.

„Natomiast zobaczymy, jak będzie się zachowywała inflacja, jak będzie ogólnie wyglądała sytuacja Polaków i wtedy będziemy podejmować decyzję” – stwierdziła Magdalena Rzeczkowska.

O to, czy „zerowa” stawka VAT na żywność będzie przedłużona do końca roku, był też pytany wiceminister finansów, Artur Soboń, w programie Tłit w Wirtualnej Polsce.

„To bardzo prawdopodobny scenariusz” – ocenił.

Polityk został dopytany, kiedy ostatecznie się o tym przekonamy.

„Myślę, że może to być kwiecień czy maj” – zaakcentował.

Na początku grudnia ub.r. minister finansów, Magdalena Rzeczkowska, podpisała rozporządzenie przedłużające utrzymanie „zerowej” stawki VAT na żywność do 30 czerwca 2023 roku.

Z prospektu programu emisyjnego Ministerstwa Finansów z 17 marca 2023 r. wynika, że „zerowa” stawka VAT na żywność będzie obowiązywała do końca 2023 roku.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl