Minister A. Kwiatkowski odwiedził Polaków mieszkających w Rumunii

Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Adam Kwiatkowski podczas wizyty w Rumunii odwiedził Domy Polskie oraz przekazał pomoc materialną najbardziej potrzebującym Polakom mieszkającym w tym kraju – poinformowała w środę Kancelaria Prezydenta.

Pomoc materialna dla potrzebujących została przekazana władzom Związku Polaków w Rumunii.

Kwiatkowski – jak poinformowała KPRP – odwiedził również szkołę imienia Krystyny Bochenek oraz Domy Polskie w Pojanie Mikuli, Pleszy i Nowym Sołońcu. W miejscowości Kaczyki złożył kwiaty przy pomniku papieża Jana Pawła II.

Związek Polaków w Rumunii, jak napisano w informacji na stronie Kancelarii Prezydenta, jest organizacją federacyjną, zrzeszającą lokalne organizacje – Stowarzyszenia Polaków. Jest ich obecnie 15 (Bukareszt, Konstanca, Krajowa, Jassy, Suczawa, Siret, Ruda, Radowce, Nowy Sołoniec, Kaczyka, Plesza, Pojana Mikuli, Paltinoasa, Gura Humorului, Moara).

Siedzibą Związku Polaków od 1991 roku jest Dom Polski w Suczawie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl