fot. Tomasz Strąg

Min. Ziobro: Rząd jest zainteresowany wyjaśnieniem tzw. afery GetBack

Rząd jest zainteresowany wyjaśnieniem tzw. afery GetBack to deklaracja ministra sprawiedliwości, Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry.

Reakcja organów państwa była tutaj błyskawiczna – mówi minister Zbigniew Ziobro i rozlicza przy tej okazji rządy Platformy Obywatelskiej i PSL-u.

Od czasu zawiadomienia złożonego przez KNF w sprawie zarzutów złożonych przez Amber Gold minęło 2 lata i 8 miesięcy. W przypadku SKOKu Wołomin od czasu wyjścia na jaw afery do postawienia zarzutów minęły 3 lata – zaznacza Zbigniew Ziobro.

Pod koniec września ubiegłego roku spółka GetBack notowała ok. 180 mln zł zysku. Po trzech miesiącach jej straty przekroczyły miliard zł. Konrad K., były szef spółki, usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 10 lat więzienia.

W tym wypadku, od czasu kiedy trafiło do nas zawiadomienie KNFu, czyli do prokuratury, do momentu finalizacji w postaci zatrzymań minęło niespełna 1,5 miesiąca. Całkowicie zawaliła się teoria polityków PO, że my mamy coś na sumieniu rzekomo w tej sprawie. To jest śmiechu warte, to nie jest żadna afera PiSu, to jest afera III RP – dodaje Zbigniew Ziobro.

I – jak ocenił Prokurator Generalny – wpisuje się w teoretyczne rządy Platformy, których symbolem stała się afera reprywatyzacyjna czy wyłudzanie VAT-u na ogromną skalę. Rząd będzie dążył do wyjaśnienia tzw. afery GetBack – deklaruje minister Zbigniew Ziobro i dodaje, że państwo jest tutaj skuteczne.

TV Trwam News/RIRM

drukuj