fot. pixabay

Min. Zdrowia: Niewykluczone, że do lekarza specjalisty zarejestrujemy się przez internet, a o wizycie przypomni nam SMS

Niewykluczone, że wkrótce do lekarza specjalisty zarejestrujemy się przez internet, a o wizycie przypomni nam SMS. Nad takimi udogodnieniami pracuje Ministerstwo Zdrowia. Nowy system miałby ruszyć w przyszłym roku. Projekt ma kosztować 120 mln zł, a środki na ten cel polski rząd pozyskał już z funduszy unijnych.

Rozwiązanie ma być dużym ułatwieniem dla pacjentów. Pozwoli też wyeliminować połowę pustych wizyt, a przez to liczba zrealizowanych porad i zabiegów wzrośnie o kilkanaście procent.

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz wskazał, że na proponowanym rozwiązaniu skorzysta cały system.

– Na początku 2020 r. informowaliśmy, że dużym problemem w Polsce jest niestawiennictwo na wizyty. Pamiętajmy, że traci na tym świadczeniodawca, czyli poradnia, która za nieodbytą wizytę nie otrzymuje środków finansowych, ale tracą też pacjenci, którzy w wolne miejsce mogliby wejść, jednak nie wiedzą, że takie wolne miejsce istnieje. Stąd też SMS-owe przypomnienie o wizycie. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, które wyeliminuje nam problem niestawiennictwa na wizytach – podkreślił Wojciech Andrusiewicz.

W ramach informatyzacji służby zdrowia funkcjonują już [e-recepty], a od stycznia przyszłego roku obowiązkowe będą też [e-skierowania]. Wszystkie te projekty wpisują się w informatyzację systemu zdrowia. [czytaj więcej]

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl