Polacy coraz chętniej korzystają z elektronicznych zeznań podatkowych

Z roku na rok Polacy chętniej korzystają z elektronicznych zeznań podatkowych – powiedziała Justyna Jaworska rzecznik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Toruniu.

W ubiegłym roku w tym mieście elektroniczne rozliczenie PIT złożyła ponad połowa podatników. Obecnie jest to już 65 procent. W zeznaniu można wskazać Organizacje Pożytku Publicznego, na którą zostanie przekazany jeden procent podatku.

Możliwość mobilnego przekazania środków zwiększa wsparcie dla organizacji – dodała Justyna Jaworska.

– Wszystkie udostępnione przez ministerstwo narzędzia, służące do rozliczenia się drogą elektroniczną, umożliwiają podzielenie się z dowolną wybraną organizacją swoim podatkiem w prosty sposób. Co więcej, zawierają link do wyszukiwarki na stronie ministerstwa, gdzie można znaleźć po adresie, nazwie czy numerze KRS interesującą nas organizację w łatwy i prosty sposób – powiedziała Justyna Jaworska, rzecznik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Toruniu.

Do tej pory do Pierwszego Urzędu Skarbowego w Toruniu wpłynęło 19 tys. zeznań podatkowych. Stanowi to 34 proc. zobowiązanych do tego osób.

Termin rozliczenia się z fiskusem mija 30 kwietnia.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl