fot. PAP/Karol Zienkiewicz

Min. Z. Ziobro wyróżnił funkcjonariuszy Służby Więziennej za pomoc uchodźcom z Ukrainy

Zbigniew Ziobro, szef resortu sprawiedliwości, wziął udział w uroczystości wręczenia awansów służbowych funkcjonariuszom Służby Więziennej w Zakładzie Karnym w Hrubieszowie. Minister sprawiedliwości podziękował funkcjonariuszom za ich zaangażowanie w niesieniu pomocy uchodźcom.

Szef resortu sprawiedliwości podkreślił, że ich postawa wpisała się w odzew milionów Polaków, którzy okazali wsparcie Ukraińcom uciekającym przed wojną. [czytaj więcej]  Funkcjonariusze Służby Więziennej organizują zbiórki dla uchodźców, oddają krew, a także oferują transport i dach nad głową.

Państwo zdaliście najpiękniejszy test, test człowieczeństwa, pokazując poza obowiązkami swoimi (angażując własne pieniądze, własne samochody, prywatny czas), że myślenie w kategoriach pięknej polskiej tradycji, otwartego serca dla naszych sąsiadów, których dotknęła tragedia, ból, cierpienie, strach, lęk, że to jest dla nas priorytet, że to jest postawa, której właśnie warto dać wyraz i to było spontaniczne, naturalne, bez rozkazu, to wynikało z głębi Waszych serc – mówił minister sprawiedliwości.

Funkcjonariusze Służby Więziennej współpracowali z urzędami wojewódzkimi i lokalnymi ośrodkami pomocowymi. Pomagali nie tylko cywilom, ale również żołnierzom. Organizowali dla nich m.in. zbiórki sprzętu i środków medycznych pierwszej pomocy.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl