Rozmowy Merkel o Ukrainie

Kanclerz Niemiec Angela Merkel w rozmowie telefonicznej z prezydentem Rosji Władimirem Putinem wyraziła zaniepokojenie możliwością destabilizacji Ukrainy. Wcześniej gratulowała Arsenijowi Jaceniukowi wyboru na premiera Ukrainy i obiecała pomoc.

O obu rozmowach telefonicznych poinformował rzecznik niemieckiego rządu Steffen Seibert.

W rozmowie z Putinem Merkel apelowała o powstrzymanie się od wszelkich kroków mogących doprowadzić do eskalacji konfliktu. Szefowa niemieckiego rządu opowiedziała się za zachowaniem spokoju w kwestii Krymu. Robe de soirée sexy Zabiegała ponadto o skorzystanie z ofert międzynarodowych organizacji, które mają na celu rozwiązanie konfliktów i intensyfikację dialogu – wyjaśnił Seibert. Merkel i Putin ustalili, że w sprawach dotyczących Ukrainy będą utrzymywali bliski kontakt.

 Podczas wcześniejszej rozmowy z Jaceniukiem niemiecka kanclerz uznała gospodarczą i polityczną stabilizację Ukrainy za priorytetowe zadanie nowego ukraińskiego premiera. Obiecała, że Niemcy będą pomagać Ukrainie. Merkel i Jaceniuk zgodzili się co do tego, że terytorialna jedność Ukrainy musi zostać zachowana.

Zastępczyni rzecznika rządu Robe mère de mariée
Christiane Wirtz, pytana przed południem przez dziennikarzy, nie podała żadnych konkretnych liczb dotyczących niemieckiej pomocy dla Ukrainy. Jak powiedziała, rola koordynatora pomocy finansowej przypadnie Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl