fot. PAP/Artur Reszko

Min. Z. Ziobro: W Obławie Augustowskiej zginęło ok. 600 osób, nie znamy ich grobów; śledztwo prowadzi IPN

W Obławie Augustowskiej zwanej Małym Katyniem zginęło ok. 600 osób. Nie znamy ich grobów. Śledztwo prowadzi IPN – przypomniał dziś w 76. rocznicę rozpoczęcia obławy minister sprawiedliwości, Prokurator Generalny, Zbigniew Ziobro.

76 lat temu, 12 lipca 1945 r., oddziały NKWD i Smiersz rozpoczęły na Suwalszczyźnie operację, w której zginęło co najmniej 592 działaczy podziemia niepodległościowego. Operacja zwana Obławą Augustowską jest największą niewyjaśnioną zbrodnią popełnioną na Polakach po II wojnie światowej. Jest nazywana małym lub podlaskim Katyniem.

„12 lipca to Dzień Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej dla uczczenia zamordowanych w 1945 r. przez NKWD i SMIERSZ oraz UB żołnierzy i działaczy podziemia. W obławie zwanej Małym Katyniem zginęło ok. 600 osób. Nie znamy ich grobów. Śledztwo prowadzi IPN” – napisał na Twitterze Ziobro.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl