fot. PAP/Paweł Supernak

Min. Z. Ziobro stwierdził, że Komisja Europejska prowadzi zaplanowany atak na polskie państwo

Minister sprawiedliwości, Prokurator Generalny, Zbigniew Ziobro,  powiedział, że Komisja Europejska prowadzi zaplanowany atak na polskie państwo. To reakcja na skierowanie przez KE pozwu przeciwko Polsce do unijnego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu w związku z orzeczeniami Trybunału Konstytucyjnego kwestionującymi pierwszeństwo prawa unijnego nad krajowym.

Minister Zbigniew Ziobro przypomniał, że ustawa zasadnicza chroni polską suwerenność. Szef resortu ocenił, że działanie Komisji Europejskiej w długiej perspektywie ma na celu stworzenie z Unii superpaństwa. [czytaj więcej]

– Długoterminowym planem jest to, o czym mówił już pan kanclerz Niemiec, zapowiadając, że celem polityki niemieckiej jest stworzenie jednego państwa w ramach Unii Europejskiej. To się wyklucza z obecnością państw suwerennych, takich jak Polska. Aby zrealizować cel, trzeba zlikwidować zapisy w Konstytucji RP, które mówią wyraźnie, że najwyższe prawo w Polsce stanowi polska konstytucja. Dopóki takie zapisy są, dopóty chroniona jest polska suwerenność – wskazał min. Zbigniew Ziobro.

Komisja Europejska wszczęła przeciwko Polsce postępowanie w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego w grudniu 2021 roku.

Następnie otrzymała odpowiedź władz w Warszawie, którą uznała za niewystarczającą. Skierowanie skargi do unijnego trybunału to kolejny, trzeci etap procedury, który ma rozstrzygnąć spór.

RIRM 

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl