fot. PAP/Wojtek Jargiło

Min. Z. Ziobro: Każdy dom i każda rodzina zasługuje na obronę polskiej armii

Szef resortu sprawiedliwości przebywał w piątek z wizytą w Krasnymstawie w woj. lubelskim. Zbigniew Ziobro nawiązał do odtajnionego przez szefa MON, Mariusza Błaszczaka, dokumentu związanego z planem obrony Polski na linii Wisły stwierdzając, że każdy dom i każda rodzina zasługuje na obronę polskiej armii.

Lider Suwerennej Polski podkreślił, że był to plan oddania części naszego państwa Rosji. Dodał, że mógł on przynieść drastyczne dla naszego kraju skutki.

– Wiemy, co to oznacza, patrząc na brutalność okupacji rosyjskiej na terenach Ukrainy, a pamiętajmy, że ludzie są tam kulturowo bliżsi, choćby pod względem języka. Lepiej nie wyobrażać sobie, co zrobiliby tutaj. Uważamy, że każdy centymetr polskiej ziemi, każdy dom w Krasnymstawie, każda rodzina zasługuje na obronę polskiej armii. I dlatego ją rozbudowujemy. Dlatego budujemy siłę polskiego przemysłu i to samo dotyczy Podkarpacia i Podlasia – mówił min. Zbigniew Ziobro.

Minister sprawiedliwości podkreślił też, że nadchodzące wybory parlamentarne będą dotyczyły również bezpieczeństwa Polski.

Wybory parlamentarne, a także referendum, w którym Polakom zostaną zadane cztery pytania, odbędą się 15 października.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl