PAP/Wojciech Olkuśnik

Min. Z. Ziobro: Dzisiaj UE została opanowana przez lewackie środowiska. Usiłuje używać mechanizmów szantażu politycznego, by zmusić Polskę do przyjmowania regulacji sprzecznych z naszą kulturą 

Dzisiaj UE została opanowana przez lewackie środowiska, które usiłują poprzez instytucje unijne używać mechanizmów szantażu politycznego, by zmusić Polskę, żebyśmy przyjmowali sprzeczne z naszą kulturą regulacje i narzucali je obywatelom wbrew ich woli – mówił dziś Zbigniew Ziobro, szef resortu sprawiedliwości i Prokurator Generalny, podczas konferencji prasowej.

Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa Solidarnej Polski. Głos zabrał na niej lider ugrupowania Zbigniew Ziobro, Prokurator Generalny.

– Dzisiaj UE poprzez fakt, że została opanowana przez lewackie środowiska oraz lewicowe struktury polityczne głównych instytucji, które nadają bieg decyzjom UE, usiłuje używać w tym wypadku mechanizmów szantażu ekonomicznego, by zmuszać poszczególne kraje, by przyjmowały wartości sprzeczne z naszą tradycją, kulturą – mówił minister sprawiedliwości.

– Z jednej strony na wszelkie przypadki w UE odmawia się słowo „demokracja” i hołubi się to słowo. Z drugiej strony demokracja staje się przedmiotem potężnego ataku wtedy, kiedy wyraża ona inny punkt widzenia i stoi na gruncie innych wartości niż te, które są przyjęte i dominują w nurcie politycznym kierującym dzisiaj agendami Unii Europejskiej – dodał Zbigniew Ziobro.

radiomaryja.pl

drukuj