fot. PAP/Wojtek Jargiło

Min. Z. Ziobro: Będziemy bronić każdego centymetra polskiej ziemi

Minister sprawiedliwości i lider Suwerennej Polski, Zbigniew Ziobro, podkreślał podczas przemówienia w Lublinie, że warto głosować na Zjednoczoną Prawicę w nadchodzących wyborach. Argumentował to tym, że ugrupowanie będzie bronić „każdego centymetra polskiej ziemi” oraz zamierza dalej rozwijać rodzimy przemysł zbrojeniowy. Zwrócił też uwagę, że jeśli do władzy doszłaby ponownie Platforma Obywatelska, to Polska Wschodnia byłaby znów zaniedbana i zostawiona na pastwę potencjalnego agresora.

Minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro, powiedział na konferencji w Lublinie, że warto stawiać na polityków, którzy mają w sercu Polskę. Mówił, że powrót Donalda Tuska do władzy oznaczałby ponowne traktowanie Wschodniej Polski po macoszemu.

Polityk uważa, że Platforma Obywatelska mogłaby wrócić do koncepcji obrony na linii Wisły i określił tę strategię „pierwszą linią obrony Berlina na Wiśle”.

Zaznaczył, że obecny rząd dba o bezpieczeństwo kraju i rozbudowuje armię.

– My nie odpuścimy. Będziemy bronić każdego centymetra polskiej ziemi. Oni likwidowali jednostki wojskowe (też na Lubelszczyźnie) – my tworzymy je od nowa, rozbudowujemy je. Rozbudowujemy również polski przemysł zbrojeniowy, bo chcemy, żeby Polska była silna własnym przemysłem, własną produkcją, również eksportowała tę produkcję za granicę. Ale żeby tak się stało, musimy mieć rząd, który będzie te gałęzie przemysłu wspierał. To jest rząd Zjednoczonej Prawicy. Nie chcemy kupować czołgów, ściągać produkcji z Niemiec. Chcemy kooperować, tworzyć produkcję w Polsce. Warto głosować na listy Zjednoczonej Prawicy i warto pójść do referendum – mówił Zbigniew Ziobro.

Szef resortu sprawiedliwości nawiązał też do podniesienia wieku emerytalnego przez rząd PO-PSL i wskazał, że Donald Tusk realizował w tej sprawie zalecenia Berlina.

Zwrócił uwagę, że partia PSL, która chce reprezentować interesy wsi, zgodziła się na podniesienie wieku emerytalnego dla kobiet na wsi o 12 lat.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl