Min. Szyszko poinformuje o rozwoju prac ws. Puszczy Białowieskiej

Minister środowiska Jan Szyszko ma dziś powiadomić o postępach w działaniach inwentaryzacyjnych na terenie Puszczy Białowieskiej. W trakcie konferencji podzieli się uwagami o przyczynach obecnego stanu Puszczy i sposobach ratowania jej przy współpracy z Komisją Europejską i UNESCO.

Wczoraj podczas konferencji prasowej w resorcie środowiska minister wskazywał, że działania koalicji PO-PSL ws. Puszczy doprowadziły do epidemii wielu chorób drzew na terenie Białowieży.

Jan Szyszko zaznaczał, że efektem decyzji podejmowanych w latach 2008 – 2015 jest zamarcie wielu milionów drzew puszczańskich o masie ponad 3 miliony 700 tysięcy m sześc. i wartości ponad 700 milionów zł.

– Równocześnie z zamarciem tak ogromnej ilości drzew nastąpiła destrukcja siedlisk ważnych z punktu widzenia Unii Europejskiej, wchodzących w skład sieci ,,Natura 2000”. Grozi nam to konfliktem z Komisją Europejską, a mówiąc wprost – procesem przed europejskim Trybunałem Sprawiedliwości. Obecny stan Puszczy Białowieskiej budzi niepokój gospodarzy tego terenu, czyli miejscowej ludności użytkującej i kształtującej ten unikatowy obiekt przyrodniczy od setek lat – mówił minister środowiska.

Z kolei działacze Greenpeace apelują do rządu, by cała Puszcza Białowieska była Parkiem Narodowym. Wczoraj na gmachu Ministerstwa Środowiska organizacja rozwiesiła transparent w tej sprawie.

Minister Jan Szyszko odnosząc się do sprawy zaznaczył, że dyskutować o Puszczy Białowieskiej należy na jej terenie i zaprosił tam protestujących aktywistów Greenpeace’u.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl