fot. twitter.com/MinSrodowiska

Min. Środowiska: podpisano porozumienie w sprawie organizacji COP24

W Ministerstwie Środowiska podpisano porozumienie w sprawie organizacji szczytu klimatycznego w Katowicach COP24. Ma to pomóc w sprawnej i bezpiecznej organizacji wydarzenia. Z wizytą do Polski przybyła Sekretarz Wykonawczy Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych ws. zmian klimatu Patricia Espinosa.

Henryk Kowalczyk, minister środowiska podkreślił, że Polska sprosta organizacji tej konferencji.

Dla Polski niezwykle istotne jest, aby wdrożyć porozumienie paryskie, żeby nie podnosić ambicji kolejnych redukcji tylko, by to, co zostało już postanowione, by były narzędzia do wdrożenia tego. Ważnym zadaniem dla nas jest włączenie w to tzw. bilansu klimatycznego, a więc nie tylko redukcja, ale również pochłanianie. Musimy działać dwustronnie, jeśli emitujemy dwutlenek węgla i on jest pochłaniany przez roślinność, przez lasy i dojdziemy do neutralności klimatycznej, to jest ten cel, który możemy osiągnąć. Będziemy bardzo mocno zwracać na to uwagę, aby również to pochłanianie było wliczane w bilans klimatyczny – akcentował minister Henryk Kowalczyk.

24. sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu odbędzie się w Katowicach w dniach 3-14 grudnia.

Do Polski przybędzie ok. 30 tys. osób z całego świata.

RIRM/PAP

drukuj