Min. Sprawiedliwości proponuje zmiany, które ułatwią sprawy związane z Krajowym Rejestrem Sądowym

Ministerstwo Sprawiedliwości chce, by przedsiębiorca niemal wszystkie sprawy związane z Krajowym Rejestrem Sądowym mógł załatwić przez internet. Resort zaprezentował dziś projekt zmian KRS wprowadzający ułatwienia. Jedna z nich przewiduje, że od 1 marca 2020 r. wszystkie wnioski do rejestru przedsiębiorców będą musiały mieć postać elektroniczną.

Projekt zakłada też kontakt z sądem przez internet, dzięki któremu przedsiębiorca będzie mógł m.in uzyskać informację, na jakim etapie jest postępowanie prowadzone przez sąd rejestrowy.

To rewolucja w cybernetycznym działaniu KRS i wielki krok dla przedsiębiorców – mówił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

– Chcemy, by wnioski, które do tej pory trafiały drogą papierową i były związane z wypełnianiem licznych rubryk, gdzie bardzo łatwo o pomyłkę, były zastąpione wysłaniem jednego dokumentu drogą internetową. Chcemy, by one były załatwione w jeden dzień, w 24 godziny, a nie czekały trzy miesiące na kolejność do rozpatrzenia. Chcemy, żeby to działo się automatycznie, żeby ten system będąc nowoczesnym pomagał przedsiębiorcy już w fazie wypełniania wniosków. W taki oto sposób, że przedsiębiorca wpisując rozmaite informacje w poszczególne rubryki, otrzymywałby informacje wskazujące na możliwość błędu. Co więcej, otrzymywałby wcześniej pomoc i wskazówki, co do prawidłowego uzupełnienia każdej rubryki – informował Zbigniew Ziobro.

Minister ocenił, że nowy system wypełni zobowiązanie, by państwo było przyjazne dla biznesu.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl