Min. Rafalska: Od 1 sierpnia będzie można składać nowe wnioski o 500 plus

Od 1 sierpnia będzie można składać wnioski o przyznanie środków z programu Rodzina 500 plus na kolejny okres zasiłkowy – poinformowała dziś minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Polityk zaznaczyła, że 30 września kończy się obecny okres zasiłkowy.

Jeżeli rodziny chcą dalej otrzymywać świadczenie wychowawcze Rodzina 500 plus, muszą złożyć nowy wniosek. Wnioski nie są składane z urzędu, nie są automatycznie realizowane. Wniosek musimy od nowa wypełnić – wyjaśniała.

Minister rodziny powiedziała, do jakich dni najlepiej złożyć wniosek.

Jeżeli złożymy wniosek do 30 sierpnia, to przyznanie i wypłata świadczenia wychowawczego nastąpi do 31 października. Nie będziemy mieli przerwy w wypłacaniu tego świadczenia. (…) Jeżeli złożymy wniosek we wrześniu, to wypłata nastąpi nie później niż do 30 listopada, z wyrównaniem za październik i listopad – oświadczyła Elżbieta Rafalska.

Jak podkreśliła, jeżeli ktoś złoży wniosek o świadczenie wychowawcze dopiero w listopadzie, to nie dostanie wyrównania za poprzednie miesiące.

Musimy tego pilnować, jeśli chcemy mieć ciągłość w wypłacalności świadczenia 500 plus – powiedziała Elżbieta Rafalska.

Minister rodziny przypomniała, że od 1 sierpnia można składać takie wnioski m.in. o zasiłki rodzinne.

 

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl