fot. flickr.com

E. Rafalska: Nie zlikwidujemy mechanizmu „złotówka za złotówkę”

Rząd nie zamierza likwidować mechanizmu „złotówka za złotówkę” – zapewniła w Polskim Radiu minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Ustanowiony przez rząd PO-PSL mechanizm od roku funkcjonuje w systemie świadczeń rodzinnych. Krytyczne opinie, jakie pojawiają się na jego temat wynikają z analizy jaką przeprowadziły samorządy – podkreśliła szefowa resortu.

Jak się okazało „złotówka za złotówkę” nie spełnia oczekiwań większości rodzin – powiedziała minister Elżbieta Rafalska. Rząd PiS w merytorycznej dyskusji chce pokazać, że „nie jest to mechanizm, jakiego się spodziewano”.

– Podczas całych rządów PO i PSL z systemu świadczeń rodzinnych wypadło ponad 1 milion i 700 tysięcy dzieci, czyli te dzieci straciły uprawnienia. Nie zyskało uprawnienia do „złotówki za złotówkę”, gdzie może dostać tę różnicę między świadczeniem wynoszącym 20 złotych. Trzeba się naprawdę poważnie zastanowić, być gotowym do dyskusji na argumenty i nie martwić się na zapas, bo nie zamierzmy likwidować mechanizmu „złotówki za złotówkę” – mówiła minister.

Minister zaznaczyła, że kiedy wprowadzono „złotówka za złotówkę” mówiono, że skorzysta z niego 370 tysięcy beneficjentów, a w rzeczywistości korzysta tylko 70 tys.

RIRM

drukuj