fot. twitter.com/MKiDN_GOV_PL

Min. P. Gliński: Różnorodność instytucji teatralnych jest wielką zaletą

Różnorodność życia teatralnego, instytucji teatralnych, jest wielką zaletą – powiedział w środę minister kultury Piotr Gliński podczas uroczystości wręczenia artystom polskich scen teatralnych odznaczeń państwowych i resortowych z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

Piotr Gliński wyraził radość, „że polski teatr jest tak żywy, kontrowersyjny często, ale bardzo różnorodny przede wszystkim”.

Dodał, że w ciągu ostatnich czterech lat zwiększono dotacje instytucji, które bezpośrednio są zależne od MKiDN, a jak przypomniał, jest ich raptem kilkanaście na 800. Poinformował, że „udało się zwiększyć dofinansowanie o 64 mln zł., m.in. dlatego, że kilka nowych teatrów uzyskało współprowadzenie ministerstwa”.

Poinformował, że były to bardzo różne teatry, bo – jak zaznaczył – „różnorodność życia teatralnego, instytucji teatralnych jest wielką zaletą, wielką korzyścią”. Minister wyraził radość, że „teatr w Polsce żyje, że jest interesujący, często kontrowersyjny, ale znajduje swoich widzów w różnych grupach społecznych, bo jest tak bardzo różny”.

„To wszystko zawdzięczamy przede wszystkim państwu, w związku z tym jeszcze raz chciałem podziękować za państwa pracę, za państwa udział” – zwrócił się do odznaczonych.

„Mam nadzieję, że w dalszym ciągu będziecie mieli jeszcze państwo wiele satysfakcji ze swojej pracy, ze swoich kontaktów z instytucjami kulturalnymi, z którymi jesteście związani, a my – społeczeństwo – będziemy dzięki temu mieli jak najprzyjemniejsze doznania” – dodał Piotr Gliński.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl