fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Minister Piotr Gliński z wizytą we Francji

Dziś i jutro Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotr Gliński będzie przebywał w Paryżu. Głównym celem wizyty jest notyfikacja na 159. Zgromadzeniu Ogólnym Międzynarodowego Biura Wystaw kandydatury Łodzi do organizacji wystawy tematycznej EXPO 2022 Paryż.

Dziś wicepremier spotka się z Sekretarzem Generalnym Międzynarodowego Biura Wystaw (Bureau International des Expositions) Vicente Loscertalesem, a następnie weźmie udział w Zgromadzeniu Ogólnym BIE. Tego dnia minister kultury złoży również wizytę w Bibliotece Polskiej w Paryżu.

Jutro wicepremier odwiedzi Instytut Literacki „Kultura” w Maisons-Lafitte. Na miejscowym cmentarzu prof. Piotr Gliński złoży wieńce na grobach Jerzego Giedroycia, Józefa Czapskiego oraz Zofii i Zygmunta Hertzów.

Następnie minister kultury złoży wizytę w Polskiej Misji Katolickiej i kościele polskim na pl. de la Concord w Paryżu. Tam spotka się z nowym rektorem PMK, ks. Bogusławem Brzysiem. W kościele prof. Piotr Gliński złoży kwiaty pod tablicą upamiętniającą prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Na zakończenie wizyty w Paryżu wicepremier obejrzy mecz Polska–Niemcy w ramach Euro 2016, który odbędzie się jutro o godz. 21.00 na Stade de France w Paryżu.

PAP/RIRM

drukuj