fot. twitter.com/PiotrGlinski

Wicepremier P. Gliński podziękował ludziom kultury za kreatywność, mądrość i cierpliwość w trudnym czasie

Dziękuję wszystkim ludziom polskiej kultury za ich kreatywność, mądrość i cierpliwość w tym trudnym czasie – napisał w liście do ludzi kultury z okazji Świąt Wielkanocnych wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

Zapewnił, że resort myśli „z wielką troską” o całym środowisku polskiej kultury.

„Pełni nadziei, że przejdziemy przez obecny kryzys mężnie i sprawnie, że wyjdziemy z niego wzmocnieni, mądrzejsi, bardziej kreatywni” – napisał Piotr Gliński.

Szef resortu kultury zaznaczył, że od kilku tygodni „mamy do czynienia z rzeczywistością nieznaną i nieprzewidywalną”.

„Nie możemy, nie możecie Państwo, normalnie pracować i tworzyć. Wszyscy niepokoimy się o naszych bliskich i los naszej wspólnoty. Nie wiemy, czy wrócimy do znanej nam normalności” – stwierdził w liście.

Jego zdaniem to bezprecedensowe doświadczenie być może gruntownie przeobrazi kształt naszego życia.

„Oby ku lepszemu. Obyśmy zdołali zatrzymać falę choroby i cierpienia, czyniąc naszą cywilizację dojrzalszą i szlachetniejszą” – napisał.

Szef MKiDN podziękował wszystkim ludziom polskiej kultury „za ich kreatywność, mądrość i cierpliwość w tym trudnym czasie”.

„Dziękuję za Państwa empatię i solidarność z całym polskim społeczeństwem. Dziękuję za wsparcie dla tych, którzy walczą na pierwszej linii zmagań z epidemią” – podkreślił.

Napisał też, że „niestety, konieczne ograniczenia” muszą jeszcze trwać jakiś czas, zapewniając, że państwo nie pozostawia ludzi kultury samym sobie.

„Wprowadzamy wiele programów i możliwości wsparcia dla środowisk twórców i artystów oraz osób stanowiących zaplecze organizacyjne, techniczne, naukowe. (…) Formy tej pomocy będą rozwijane i dostosowywane do zmieniającej się sytuacji” – zaznaczył wicepremier.

Informacje o nich – Tarczy Antykryzysowej, działaniach MKiDN oraz innych instytucji – można znaleźć na stronach internetowych ministerstwa, KPRM, Narodowego Centrum Kultury oraz Narodowego Instytutu Wolności – wskazał.

„U progu pięknego chrześcijańskiego święta Tajemnicy Odkupienia i Miłości życzę Państwu wielu chwil mądrej refleksji, spokoju ducha, odpoczynku. Niech te dni przyniosą ukojenie, pozwolą doskonalić umiejętności ofiarowywania i bycia obdarowanym, pozwolą odnaleźć to, co najważniejsze” – napisał Piotr Gliński w życzeniach świątecznych do ludzi kultury.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl