PAP/Wojciech Olkuśnik

Min. P. Gliński o wystąpieniu Donalda Tuska: Wyższość i pogarda, brak konkretów programowych

Donald Tusk z wyższością i pogardą wobec innych, styl tweeterowych dowcipasów i brak konkretów programowych – ocenił dzisiejsze wystąpienie byłego premiera podczas posiedzenia Rady Krajowej PO wicepremier, minister kultury Piotr Gliński.

Dziś podczas Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej szef PO Borys Budka ogłosił, że przekazuje stery w partii byłemu premierowi Donaldowi Tuskowi. Były premier w swoim wystąpieniu nazwał polityków PiS „groteskową grupą ludzi”, a rządy Zjednoczonej Prawicy – „parodią dyktatury”.

„Idziemy po zwycięstwo, bo się was (PiS-u – PAP) nie boimy. Idziemy po zwycięstwo, bo nie jesteśmy bezradni, bo się nie przyzwyczailiśmy do zła, które tutaj uczyniliście” – zapowiedział.

Z kolei po godz. 11.00 w Warszawie rozpoczął się Kongres PiS, podczas którego delegaci wybiorą szefa ugrupowania, Radę Polityczną, Krajową Komisję Rewizyjną i Koleżeński Sąd Dyscyplinarny, a także dokonają zmian statutowych. Jednym z pierwszych punktów Kongresu było szefa partii Jarosława Kaczyńskiego, które nie było relacjonowane w mediach, bo kongres ma charakter zamknięty.

„Dwa wystąpienia polityczne: D. Tusk z wyższością i pogardą wobec innych, styl tweeterowych dowcipasów i brak konkretów programowych. J. Kaczyński o poważnej polityce: jak skuteczniej rozwiązywać ludzkie sprawy, uszczelniać system finansowy, walczyć z patologiami” – napisał wicepremier Piotr Gliński.

Podczas dalszej, zamkniętej części posiedzenia Rady Krajowej PO Borys Budka złożył rezygnację z funkcji szefa partii, a była premier Ewa Kopacz i europoseł Bartosz Arłukowicz z funkcji wiceprzewodniczących. Na wiceprzewodniczących PO zostali wybrani Donald Tusk i Borys Budka. Zadania przewodniczącego Platformy Obywatelskiej wykonuje od tego momentu Donald Tusk.

 

PAP

drukuj