fot. PAP/Art Service

Min. P. Gliński rozpoczyna wizytę w USA

Szef resortu kultury i dziedzictwa narodowego, prof. Piotr Gliński, rozpoczyna dwudniową wizytę w Stanach Zjednoczonych.

W sobotę minister będzie uczestniczył w inauguracji obchodów Miesiąca Dziedzictwa Polskiego. Odwiedzi też Muzeum Historii Chicago i Muzeum Polskie w Ameryce.

Z kolei w niedzielę prof. Piotr Gliński uda się do Nowego Jorku, gdzie obok prezydenta Andrzeja Dudy weźmie udział w 86. Paradzie Pułaskiego. Wydarzenie stanowi jedno z największych świąt Polonii w Stanach Zjednoczonych.

Minister kultury zaznaczył, że swój udział w paradzie zawdzięcza zaproszeniu ze strony amerykańskiej Polonii.

– Będę tam pełnił honorową funkcję. Z tego się bardzo cieszę, bo ta parada to jest ewenement. Nowy Jork, Piąta Aleja staje się polska na jeden dzień i Polacy są bardzo dumni. Polska diaspora, Polonia zasługuje także na takie symboliczne wsparcie poprzez uczestnictwo w tej paradzie. To jest ważne dla integracji Polaków w Stanach Zjednoczonych i ważne dla nas – to, że mamy tak dobre relacje z naszą Polonią. Współpracujemy dla dobra Polski – podkreślił.  

Prof. Piotr Gliński w niedzielę weźmie również udział w uroczystości prezentacji trzech dzieł sztuki, odzyskanych dzięki działaniom restytucyjnym resortu kultury. Spotka się także z kierownictwem nowojorskiego oddziału Instytutu Pileckiego.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl