fot. PAP/Wojtek Jargiło

Ostatni dzień na złożenie wniosków o dofinansowanie dla Kół Gospodyń Wiejskich

Koła Gospodyń Wiejskich mają w sobotę ostatni dzień na składanie wniosków o dofinansowanie na prowadzenie działalności statutowej. O środki można się ubiegać za pośrednictwem platformy ePUAP lub skorzystać z usługi mObywatel na portalu gov.pl.

Wsparcie, o które do soboty mogą ubiegać się Koła Gospodyń Wiejskich, jest skierowane do tradycyjnych kół, które są już wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich. Wiceminister rolnictwa, Anna Gembicka, wskazała, że środki można przeznaczyć m.in. na różne inicjatywy społeczne i kulturalne.

– Wsparcie może być wydatkowane na wszystko, co mieści się w działalności statutowej. To może być zakup sprzętu, zakup strojów, ale też organizacja wyjazdów, warsztatów, pikników – katalog jest bardzo szeroki. Warto z tych środków skorzystać, bo przede wszystkim sposób wnioskowania jest bardzo prosty, podobnie jak rozliczanie. To są środki na podstawową działalność Kół Gospodyń Wiejskich – zwróciła uwagę Anna Gembicka.

Koła liczące do 30 członków mogą otrzymać do 8 tys. zł, a liczące od 31 do 75 członków – do 9 tys. złotych. Liczniejsze mogą liczyć na wsparcie do 10 tys. złotych.

Wzór wniosku i instrukcję wypełnienia można znaleźć na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Łącznie na wsparcie trafi 120 mln zł z budżetu państwa.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl