fot. twitter.com/MEN_GOV_PL

Min. P. Czarnek zachęca szkoły podstawowe do udziału w konkursie HackJunior

Minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek, zachęca do udziału w konkursie HackJunior. W jego ramach uczniowie szkół podstawowych wraz z nauczycielami mają za zadanie stworzyć narzędzie edukacyjne, a następnie opisać je i zaprezentować wyniki swojej pracy.

https://twitter.com/MEN_GOV_PL/status/1331870328721707008

Zgłoszenia pracy konkursowej należy dokonać do piątku do godziny 15.00 poprzez formularz wskazany na stronie resortu edukacji. Szkoły, w których zostaną przygotowane najlepsze rozwiązania, otrzymają tablety.

Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki, w specjalnym wideo opublikowanym w internecie zaprasza do włączenia się w rywalizację.

– Serdecznie zapraszam wszystkie szkoły podstawowe z całej Polski do udziału w konkursie HackJunior, pierwszym ogólnopolskim hackathonie dla dzieci i młodzieży. Poprzez konkurs chcemy zachęcić do wykorzystywania nowoczesnych technologii w prowadzeniu zajęć oraz nauce aktywnego i kreatywnego rozwiązywania problemów za ich pośrednictwem. W ramach HackJunior można podzielić się tym, w jaki sposób wykorzystuje się nowe technologie w szkole. Zostało kilka dni na przesłanie prac konkursowych. Zgłoszenia można przesyłać do 27 listopada do godz. 15.00 – powiedział minister Przemysław Czarnek.

W ramach wyzwania wyróżnione będą dwie grupy wiekowe: uczniowie klas I-III oraz uczniowie klas IV-VIII.

W ramach obydwu grup wiekowych przewidziane są kategorie otwarta oraz tematyczna, w której można wykonać narzędzie edukacyjne dotyczące języka polskiego, matematyki, geografii czy przyrody.

RIRM

drukuj