Min. Morawiecki: Czeka nas nowelizacja budżetu

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku czeka nas ponowna nowelizacja budżetu – taką zapowiedź złożył wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki. Obecnie Sejm pracuje nad pierwszą nowelizacją budżetu.

Wicepremier minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki, podkreśla, że ponowna nowelizacja budżetu byłaby podyktowana dobrą sytuacją gospodarczą i miałaby służyć realizacji zobowiązań z przeszłości. O jakie zobowiązania z przeszłości może chodzić? Tego na razie nie wiadomo, bo wicepremier Morawiecki szczegółów projektu nie ujawnił. Obecnie Sejm pracuje nad pierwszą nowelizacją budżetu. W sumie, w wyniku oszczędności, limit wydatków ma zwiększyć się o 9,4 mld zł. Zaoszczędzone środki mają być przede wszystkim wykorzystane na wypłaty rekompensat za utracone deputaty węglowe dla emerytów-górników. Pieniądze będą też przeznaczone na zrekompensowanie KRRiT ubytku wpływów abonamentowych z tytułu zwolnień z opłat abonamentowych za lata 2010–2017. Na ten cel do mediów publicznych trafi prawie miliard złotych.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl