fot. PAP/Marcin Obara

Min. Macierewicz: Ta ofiara krwi nie może zostać zapomniana

Ta ofiara krwi nie może pójść na darmo i nie może zostać zapomniana – powiedział minister obrony Antoni Macierewicz. Szef MON wraz z innymi członkami rządu wziął udział w obchodach 73. rocznicy Powstania Warszawskiego na Placu Piłsudzkiego. Przy Grobie Nieznanego Żołnierza odbyła się uroczysta zmiana posterunku. Złożono także kwiaty.

Minister obrony Antoni Macierewicz wręczył weteranom awanse wojskowe. Szef MON podkreślił, że motorem walki powstańców było dążenie do odzyskania niepodległości.

Niepodległość to było słowo, to była wartość, to była istota i idea, która łączyła wszystkich Warszawiaków i wszystkich Polaków, którzy stanęli naprzeciw niemieckiego i sowieckiego barbarzyństwa. Oni musieli odeprzeć równocześnie dwóch wrogów zmawiających się przeciwko istnieniu samego narodu polskiego – mówił Antoni Macierewicz.

Popołudniową część obchodów zainauguruje złożenie kwiatów przy grobie gen. Antoniego Chruściela „Montera” na Wojskowych Powązkach.

Godzina 17.00 – godz. „W”, o której wybuchło powstanie – zostanie uczczona z udziałem przedstawicieli władz i kombatantów przy pomniku Gloria Victis.

W godz. „W” przez minutę zabrzmią także syreny alarmowe.

RIRM

drukuj