fot. twitter.com/ZagorskiMarek

Min. M. Zagórski: 186 mln zł na zakup sprzętu i dostępu do internetu dla uczniów i nauczycieli

Zwiększamy kwotę środków unijnych na zakup sprzętu i dostępu do internetu dla uczniów i nauczycieli do 186 milionów złotych – zapewnił minister cyfryzacji Marek Zagórski podczas poniedziałkowej wideokonferencji z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy.

Poinformował o tym resort cyfryzacji, przypominając, że nabór wniosków o dofinansowanie rusza 1 kwietnia.

„Powiązaliśmy je z liczbą uczniów w danym samorządzie. Minimalna kwota zwrotu, jaką może otrzymać samorząd, to 35 tysięcy; maksymalna – 100 tysięcy złotych” – powiedział minister Marek Zagórski, cytowany w komunikacie resortu cyfryzacji.

„Nie wskazujemy parametrów sprzętu, zależy nam na tym, by samorządy zmaksymalizowały efekty wsparcia, działając w oparciu o potrzeby mieszkańców i maksymalizując liczbę zakupionego sprzętu. Chodzi o to, by trafił do jak największej grupy potrzebujących uczniów” – dodał szef Ministerstwa Cyfryzacji.

O pieniądze może się ubiegać każda gmina i powiat, składając elektroniczny wniosek do Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC). Resort cyfryzacji zapewnia, że procedura starania się o środki, a także ich wypłata, będą ekspresowe. Nie będzie potrzebny wkład własny.

„Złożenie wniosku to gwarancja wypłaty. Samorządy z zakupami nie muszą czekać do środy. Mogą je już robić. Co więcej, jeśli sprzęt kupiły po 16 marca – także mogą liczyć na zwrot pieniędzy” – czytamy w komunikacie resortu.

Wszelkie pytania dotyczące projektu można kierować na adres mailowy: [email protected]. Na stronie CPPC znajdują się też odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania na ten temat. Więcej informacji [tutaj].

W związku z epidemią koronawirusa od 12 marca do 10 kwietnia zajęcia stacjonarne w szkołach i przedszkolach są zawieszone. Od środy 25 marca szkoły mają obowiązek nauczania na odległość.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl