fot. gov.pl

Min. M. Maląg: Zgłoszenia do konkursu „Samorząd Pro Familia” tylko do 16 kwietnia

Zgłoszenia do konkursu „Samorząd Pro Familia 2021” można nadsyłać już tylko do 16 kwietnia – przypomina Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej. Zachęcam do zgłaszania swoich gmin, chcemy doceniać i promować dobre praktyki – dodaje.

„Zrozumienie, że inwestycja w rodzinę opłaca się wszystkim i nie można jej postrzegać wyłącznie pod kątem kosztów, jest niezwykle ważna dla realizacji skutecznej polityki prorodzinnej. Ważne jest także zaangażowanie na wielu płaszczyznach – również samorządów” – wskazuje szefowa MRiPS.

Przypomina, że to właśnie z myślą o szczególnie wyróżniających się samorządach stworzono konkurs „Samorząd Pro Familia 2021”.

„Chcemy doceniać i promować dobre praktyki” – podkreśla Marlena Maląg.

Dodaje, że termin nadsyłania zgłoszeń w ramach konkursu został wydłużony do 16 kwietnia.

„Serdecznie zachęcam do zgłaszania swoich gmin, tytuł +Samorząd Pro Familia 2021+ to wartościowe wyróżnienie. Rodziny chcą mieszkać tam, gdzie jest im dobrze, mają dobre warunki do życia, powiększania rodziny, gdzie czują się bezpiecznie. Samorządy odgrywają tu naprawdę ważną rolę” – zwraca uwagę minister rodziny.

Zgłoszenia do konkursu „Samorząd Pro Familia 2021” można nadsyłać na adres [email protected].

Na stronie internetowej konkursu www.gov.pl/rodzina/samorzad-pro-familia-2021 znajduje się regulamin, dokumenty konkursowe oraz praktyczny przewodnik dla zgłaszających gminy.

Do drugiego etapu zostanie zakwalifikowanych po 10 samorządów z najwyższą liczbą punktów w każdej z pięciu kategorii (pod względem wielkości gminy). W drugim etapie będą analizowane dodatkowo osiągnięcia w realizacji długofalowej strategii działań w ramach polityki prorodzinnej.

Na podstawie sumy punktów z pierwszego i drugiego etapu Kapituła Konkursu rekomenduje po 3 samorządy w każdej kategorii oraz 3 samorządy do wyróżnienia.

Lista samorządów rekomendowanych do finałowego etapu zostanie ogłoszona na stronie internetowej MRiPS 7 maja 2021 r.

W trzecim etapie minister rodziny i polityki społecznej w porozumieniu z Pełnomocnikiem Rządu do Spraw Polityki Demograficznej wybierze po jednym samorządzie w każdej kategorii, które otrzymają tytuł „Samorząd Pro Familia 2021”.

 

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl