fot. PAP/Waldemar Deska

Min. M. Maląg: Na podniesieniu kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł zyska ponad 90 proc. emerytów

Minister rodziny Marlena Maląg powiedziała, że na podniesieniu kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł zyska ponad 90 proc. emerytów. 65 proc. seniorów nie zapłaci podatku.

Szefowa resortu przebywała wczoraj w Kaletach w woj. śląskim, gdzie promowała Polski Ład. Program zakłada szereg rozwiązań m.in. w kwestiach podatkowych.

Minister Marlena Maląg podkreśliła, że Polski Ład jest strategicznym wyzwaniem na najbliższe lata. Dodała, że program ten wprowadza kolejne instrumenty wsparcia rodzin.

Szefowa resortu rodziny powiedziała, że zyskają m.in. osoby starsze.

– Poprzez wprowadzenie 30 tys. kwoty wolnej od podatku 65 proc. emerytów i rencistów nie będzie miało pobieranego podatku. To rozwiązanie jest korzystne dla 91 proc. emerytów. Pokazuje to, że kolejne duże wsparcie rządu ma na celu stabilizację sytuację emerytów – powiedziała minister rodziny pracy i polityki społecznej.

Minister Marlena Maląg zaznaczyła jednocześnie, że rząd planuje wprowadzić kolejne rozwiązanie dla osób, które osiągnęły wiek emerytalny, a które mimo osiągnięcia wieku emerytalnego, nadal będą chciały pracować.

Jak wyjaśniła szefowa resortu rodziny i polityki społecznej, jest to nieodprowadzenie podatku od pracy.

RIRM

drukuj