fot. PAP/Rafał Guz

Min. M. Dworczyk: Narodowy Program Szczepień dynamicznie przyspiesza

Już ponad 8 mln 200 tys. osób przyjęło szczepionkę przeciw COVID-19 w Polsce, w tym ponad 2 miliony drugą dawkę. Michał Dworczyk, szef KPRM, ocenił, że Narodowy Program Szczepień, zgodnie z zapowiedziami i nadsyłanymi do Polski preparatami, dynamicznie przyspiesza.

Minister poinformował, że od początku tego tygodnia zanotowano ponad 890 tys. nowych pacjentów zapisanych na konkretne terminy szczepień.

Dzisiaj taką możliwość zyskali 56-latkowie. Rejestracja odbywa się przez internet, infolinię, SMS-owo lub w punktach szczepień.

– Dziś od północy zapisało się już ponad 50 tys. osób. Przy tej okazji, że w ostatnich dniach mamy do czynienia z dynamicznym przyrostem osób rejestrujących się na szczepienia i tych, które już się szczepią, chciałbym przekazać podziękowania dla osób pracujących w punktach szczepień. To są dni pełne wyzwań, ale dzięki temu możemy utrzymać odpowiednią dynamikę szczepień, a przecież nam wszystkim zależy na tym, by jak największa część populacji została zaszczepiona w jak najkrótszym czasie – wyjaśnił Michał Dworczyk.

Szef KPRM poinformował też o zakwalifikowaniu 471 nowych punków szczepień, które dołączą do ponad 6,5 tys. już działających.

Ponadto w 105 powiatach w Polsce powstaną dodatkowe punkty szczepień powszechnych, aby wszyscy mieli łatwy dostęp do szczepień – dodał.

RIRM

drukuj