fot. https://twitter.com/MON_GOV_PL

Min. M. Błaszczak: Żołnierze, których pensja w styczniu została pomniejszona o zaliczkę na podatek dochodowy, otrzymali wyrównanie

Żołnierze, których pensja w styczniu została pomniejszona o zaliczkę na podatek dochodowy, otrzymali wyrównanie – poinformował szef Ministerstwa Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak.

Wraz z początkiem 2022 roku zaczął obowiązywać Polski Ład – szeroka reforma podatkowa. Jednym z założeń jest zmiana w obliczaniu zaliczek na podatek dochodowy. Pierwszego stycznia pojawiły się doniesienia, że niektóre z grup zawodowych – nauczyciele, żołnierze i emeryci – otrzymali niższe pensje. Rząd obiecał, że otrzymają oni zwrot kwoty, która została pobrana nadmiernie.

Minister finansów podpisał także rozporządzenie, zgodnie z którym zmieniła się technika poboru zaliczek. Wyrównania zapowiedział także resort obrony narodowej.

„W Siłach Zbrojnych RP wypłaciliśmy już zwroty zaliczek na podatek dochodowy, które zostały pobrane nadmiernie w styczniu” – zaznaczył minister Mariusz Błaszczak.

Wcześniej o wypłaceniu wyrównania dla funkcjonariuszy informował szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusz Kamiński.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl