PAP/Rafał Guz

Min. M. Błaszczak: WOT na trwałe wpisały się w system bezpieczeństwa

Wojaka Obrony Terytorialnej zdały egzamin i na trwałe wpisały się w system bezpieczeństwa Polski – powiedział we wtorek szef MON Mariusz Błaszczak. Podkreślał udział WOT w działaniach przeciw epidemii.

„Wojska Obrony Terytorialnej udowodniły, że są świetnie przygotowane, żeby stać na straży bezpieczeństwa, są na pierwszej linii frontu” – powiedział minister w TVP Info.

„To są ludzie, którzy poświęcają swój wolny czas, żeby służyć innym, są przeszkoleni, przygotowani” – dodał.

Pytany, czy dotychczasowe działania WOT, powołanych z początkiem 2017 r., mogą przekonać opozycję, która miała zastrzeżenia do tej formacji, Błaszczak powiedział: „Myślę, że WOT same udowodniły swoją przydatność, a opozycję mamy taką, jaka mamy, totalną, której wszystko się nie podoba, która źle życzy Polsce, (…) ale wszystko w ręku wyborców”.

Wyraził przekonanie, że WOT, powołane przez rząd PiS, „celująco zdały egzamin” i „na trwałe wpisały się w system zapewnienia bezpieczeństwa naszej ojczyźnie”.

Odnosząc się do przyjęcia we wtorek przez Sejm części senackich poprawek do ustawy o organizacji wyborów prezydenckich, Błaszczak ocenił, że „zażegnany został kryzys, do którego opozycja chciała doprowadzić – odbędą się wybory prezydenta Rzeczypospolitej”.

Według Błaszczaka, który jest wiceprezesem PiS, „opozycja wciąż jest totalna, a więc ataki będą”, a jej celem „było zablokowanie wyborów”.

„Robili wszystko, żeby do nich nie doszło, żeby kryzys w Polsce miał miejsce. I to im się nie udało, wybory odbędą się w czerwcu. Polacy wyłonią prezydenta Rzeczypospolitej. Ufam, ze będzie to prezydent Andrzej Duda” – dodał.

PAP

 

drukuj