PAP/Adam Warżawa

Min. M. Błaszczak: Wojsko Polskie rozrasta się liczebnie

W Akademii Sztuki Wojennej odbyło się spotkanie szefa Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka z oficerami – słuchaczami Podyplomowych Studiów Polityki Obronnej.

W swoim przemówieniu minister obrony powiedział, że uczestnicy studiów są wyróżniającymi się dowódcami Wojska Polskiego, mają odpowiedni staż, doświadczenie.

Studia mają być dopełnieniem ich rozwoju zawodowego, kolejnym krokiem, który umożliwi objęcie najwyższych stanowisk dowódczych w Wojsku Polskim – powiedział minister Mariusz Błaszczak.

– Jestem spokojny co do tego, że świetnie sobie poradzicie. Świadczy o tym wasze dotychczasowe przygotowanie. Wojsko Polskie rozrasta się liczebnie. W związku z tym również elita dowódcza Wojska Polskiego musi być liczniejsza, dlatego to też stawiam na Panów. Wiąże z Panami duże nadzieje. Wojsko Polskie także jest bardzo aktywne, jeżeli chodzi o Sojusz Północnoatlantycki co jest niezwykle istotne dla bezpieczeństwa naszej Ojczyzny – podkreślił Mariusz Błaszczak.

Szef MON dodał, że wielu z oficerów – słuchaczy Podyplomowych Studiów Polityki Obronnej dowodzi formacjami, które stanowią trzon zdolności obronnych Wojska Polskiego.

RIRM

drukuj